Стежками Рахманів

Оксанівка – маленьке село. Його населення всього 45 жителів. Розташоване воно на березі річки Дністер в Гальжбіївському старостинському окрузі, Ямпільської територіальної громади, Вінницької області.

Заради розвитку та майбутнього села, місцеві жителі вирішили розвивати сільський зелений туризм. Цьому сприяє вдале його розташування поруч Дністровського каньйону та Пам’ятки археології культурної спадщини місцевого значення «Печерний оборонний монастир 11-17 ст.», в якому проживали легендарні мудреці, ченці-одинаки Рахмани, які молитвами та силою обороняли рідний край.

За останні 5 років зеленого спрямування, жителями громади спільно із спонсорами, місцевою владою відремонтовано сільський клуб, відкрито хостел, встановлено єдиний в світі пам’ятник дністровій мідії, яка врятувала сотні українських життів в голодні 46-47 роки минулого століття.

Село береже пам’ять про стародавніх жителів села, їх звичаї та традиції. Збереглись перекази про відзначення нашими предками світлого Рахманського Великодня, який традиційно відзначається на 25-ий день у вірян східного обряду. Цьогоріч 29-30 травня 2021 року жителі громади вперше, масштабно, із залученням туристів, відзначатимуть Рахманський Великдень. На їх честь в Оксанівці встановили єдиний в світі пам’ятник Рахману, що став оберегом села. Працює 4 зелених садиби, які готові зустрічати туристів та гостей Оксанівки.

Сотні туристів з різних куточків України та світу вже побували у так званих «Скалах», аби на власні очі побачити унікальну християнську святиню, що попри м’яку крейдяну основу гарно збереглась до наших днів. Зараз побачити її туристи можуть тільки за допомогою місцевих гідів-провідників, які знають безпечні підходи до скельної церкви.

Для того, аби в подальшому туристи могли безперешкодно підходити до пам’ятки культури – не через чагарники і круті схили у 40 метрів - ми подаємось на цей проект. Для пода