Міжрегіональний фестиваль ткацтва «Ткацтво без кордонів»

Міжрегіональний фестиваль ткацтва «Ткацтво  без кордонів»

В селі Жван ще з його заснування славилось ткацтво — основне джерело життєдіяльності населення. Майже в кожній хаті був ткацький верстат. Ткали полотно для своїх потреб та для продажу, з якого виготовляли одяг різного типу.

І понині в селі славляться вироби із ткацтва, а це не один десяток метрів вереток і півкилімків, килимів, обрусів, рушників, скатерок, сорочок, що побували на обласних, районних виставках декоративно – прикладного мистецтва.

Сьогодні відділом культури, молоді та туризму, здійснено ряд заходів по питанню занесення Жванського ткацтва до обласного переліку нематеріальної культурної спадщини. Тому одним із нагальних питань по відродженню та збереженню традиційного ткацтва в Жванській територіальній громаді є питання створення осередку ткацтва, який відновить виготовлення тканих виробів та створить свої сучасні вироби.

При сільському будинку культури, як закладі, який покликаний зберігати та популяризувати нематеріальну культурну спадщину. Крім того це посприяє та активізує:  роботу, щодо популяризації ткацтва шляхом лекційних та практичних занять з керівниками та учасниками гуртків (понад 70 чоловік), аматорами та майстрами народного мистецтва, шляхом виставкової роботи, проведення майстер-класів тощо; що також посприяє розвитку туризму та формуванню іміджу села Жван , а також Мурованокуриловеччини візитівкою яких і є Жванське ткацтво.

Робочий план та заплановані заходи